Forum Elektroników
elektroniczne forum dla wszystkich



Forum Forum Elektroników Strona Główna schematy ciekawych urządzeń Mieszadło magnetyczne
Obecny czas to Pią 12:54, 29 Mar 2024

Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor
peteer
początkujący
początkujący



Dołączył: 24 Gru 2008
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/8

Śro 16:14, 24 Gru 2008

Wiadomość
Mieszadło magnetyczne
Witam wszystkich!

Studiuję chemię, elektroniką kiedyś się interesowałem, teraz potrafię rozróżnić tranzystor od rezystora;) Prowadzę badania i do nich bardzo przydatnym urządzeniem było by mieszadło magnetyczne. Cena takiego urządzenia omal nie zwaliła mnie z krzesła. Postanowiłem więc spróbować zrobić coś takiego samemu. najpierw chciałem użyć do tego ruchomej tarczy z umieszczonymi magnesami, jednak po zastanowieniu stwierdziłem, że lepszym rozwiązaniem było by bezsilnikowe mieszadło (możliwość iskrzenia w silniku). W obrysie okręgu chciałbym ustawić kilka magnesów elektrycznych (cewka z drucika miedzianego owinięta na jakiś rdzeń i tu się pojawia moje pierwsze pytanie, rdzeń ze starego transformatora chyba powinien się sprawdzić w tej roli?). No i moim głównym problemem jest wymyślenie jakiegoś obwodu, który by po kolei przełączał miedzy tymi magnesami prąd, kiedyś budowałem układy gdzie migały na przemian 2 diody, potrzebował bym coś podobnego z tym, że w tym przypadku powinno być 6, czy nawet 8 elementów do włączenia. Przydała by się również możliwość sterowania obrotami, czyli czasem włączenia poszczególnych elektromagnesów.
Co o tym myślicie? Jeśli ktoś by znalazł chwile czasu i był na tyle dobry żeby narysować taki obwodzik byłbym bardzo wdzięczny.Wink Również interesowało by mnie jakich elementów użyć, głównie jaki "model" tranzystora powinien być stosowany do włączania prądu na elektromagnesy? myślę, że mieszadło mogło by pracować na napięciu 12V.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Wesołych Świąt!! Smile


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty peteer

Autor
k_w
myśli coraz bardziej
myśli coraz bardziej



Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 66
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/8

Wto 11:49, 27 Sty 2009

Wiadomość
Cześć peteer jeśli temat dalej aktualny to daj znać, może razem poradzimy sobie z tym mieszadłem Smile. Pozdrawiam

Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty k_w

Autor
outslider
Gość






Nie 13:43, 29 Mar 2009

Wiadomość
mieszadło
Witam serdecznie, nie wiem, czy autor sobie poradził już z zadaniem, ale ja też bym był bardzo zainteresowany takim schematem, również mam do czynienia z chemią (studia) i przydałoby mi się mieszadło na kilka "bączków".
Znajdź wszystkie posty Anonymous

Autor
k_w
myśli coraz bardziej
myśli coraz bardziej



Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 66
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/8

Pon 11:43, 06 Kwi 2009

Wiadomość
zaglądaj co pewien czas, postaram się coś sklecić Very Happy

EDIT: 09.04.09 z powodu braku czasu niestety prace odkładam do 2 tyg maja

EDIT: 11.05.09
Najprostszą wersja mieszadła może być



jednak w tej wersji jest problem z określeniem dokładnej prędkości tzn obrotów/min.
Jestem na etapie pisania programu do mieszadła wykonanego bez elementów mechanicznych tzn bez silnika a z elektromagnesami. Po skończeniu urządzenia opisze je. Jednak proszę o cierpliwość ponieważ cierpie na brak czasu i prace posuwają się powoli.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez k_w dnia Pon 8:22, 11 Maj 2009, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty k_w

Autor
mmichal1984
początkujący
początkujący



Dołączył: 14 Lis 2009
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/8

Nie 0:03, 15 Lis 2009

Wiadomość
Chłopaki zapraszam do zamieszczenia materiałów na elektroonline.pl
Pozdro


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty mmichal1984

Autor
Gość







Wto 12:49, 10 Lis 2020

Wiadomość
Ja byłbym skłonny zastosować rejestr przesuwny 8bit
napędzany generatorem na bramkach TTL.
Wyjścia rejestru poprzez tranzystory sterują ośmioma cewkami
rozmieszczonymi promieniście na okręgu
Znajdź wszystkie posty Anonymous

Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1

Forum Forum Elektroników Strona Głównaschematy ciekawych urządzeńMieszadło magnetyczne
Obecny czas to Pią 12:54, 29 Mar 2024
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group - Glass˛ Created by DoubleJ(Jan Jaap)
Regulamin